, . gada . .


Salaspils 1. vidusskolā uz 2020./2021. m.g. 1. septembri mācās 1236 skolēni. Kopā ir 49 klašu komplekti.

Skola īsteno Izglītības un zinātnes ministrijas licencētās mācību programmas:
• Pamatizglītības programma (21011111), kurā 2020./2021.m.g. mācības uzsāka 617 skolēni no 1. līdz 9. klasei.
• Pamatizglītības humanitārā un sociālā virziena izglītības programma (21012111), kurā 2020./21.m.g. mācības uzsāka 162 2. - 9. klašu skolēni.
• Pamatizglītības matemātikas, dabaszinību un tehnikas virziena programma (21013111), kurā 2020./21.m.g. mācības uzsāka 290 2. - 9. klašu skolēni.
• Vispārējās vidējās izglītības programma, vispārizglītojošais virziens (31011011), kurā 2020./21.m.g. mācības uzsāka 44 skolēni 11. un 12. klasē.
• Vispārējās vidējās izglītības programma, matemātikas, dabaszinību un tehnikas virziens (31013011), kurā 2020./21.m.g. mācības uzsāka 36 11. un 12.kl. skolēni.
• Vispārējās vidējās izglītības programma (31016011), kurā 2020./21.m.g. mācības uzsāka 58 skolēni 10. klasēs.
• Speciālās pamatizglītības programma izglītojamiem ar mācīšanās traucējumiem (21015611), kurā 2020./2021.m.g. mācības uzsāka 29 skolēni no 1. līdz 9. klasei.

Skolā ir 137 darbinieki, no tiem 91 pedagoģiskais darbinieks:
• skolas direktors, direktora vietnieki - 7 darbinieki;
• 80 skolotāji;
• 4 interešu izglītības skolotāji;
• izglītības psihologs;
• 2 speciālie pedagogi;
• logopēds;
• bibliotekārs.


Salaspils novada pedagogu konference 2021

Salaspils novada Gada pedagogs 2020./21.

direktores vietniece un vēstures skolotāja Annija Bergmane
Lasīt par Anniju

Novada metodisko darbu skates rezultāti

2. vietu ieguva Agita Grigorjeva un Sintija Laure

Pašvaldības apbalvojumi par ilggadīgu pedagoģisko darbu

Indra Frišfelde, Bogdanna Kļimkoviča un Vija Griestiņa saņēma pašvaldības pateicību/atzinību par ilggadīgu pedagoģisko darbu un ieguldījumu izglītības nozares attīstībā Salaspils novadā

Bildes no Salaspils novada pedagogu konferences 25. augustā šeit.


Virtuālie skolēnu dziesmu un deju svētki

Dzied koris "Sonāre" Lāsmas Streiķes vadībā


Gada skolēns un Gada aktīvākais skolēns 2020./21.

Visa gada garumā tika uzskaitīti skolēnu sasniegumi olimpiādēs, konkursos, skatēs un sacensībās, krājot punktus Gada skolēna titulam, kā arī tika fiksēta skolēnu dalība dažādos pasākumos, lai noskaidrotu Gada aktīvāko skolēnu četrās klašu grupās. Rezultāti ir apkopoti un zināmi to īpašnieki.

Gada skolēni ir: Artis Vijups (11.b), Markuss Dreiks Jansons (9.a), Madara Upeniece (5.e).

Gada aktīvākie skolēni ir: Laura Mišela Ilsjāne (12.b), Elvita Ozola (8.c), Ieva Logina (5.d), Ralfs Atis Terehovs (2.b).


12. klašu izlaidums

30. jūnijā atestātus par vispārējās vidējās izglītības iegūšanu saņēma 12.a un 12.b klases jaunieši.

12.a klase ar audzinātāju Rutu Ilgažu un direktori Veru Kalniņu

12.b klase ar audzinātāju Svetlanu Bondarenko


Sveiciens absolventiem!


Lepojamies ar Salaspils 1.vidusskolu (28. maijs)

Ar šādu virsrakstu šodien tika saņemta vēstule no Eiropas Parlamenta biroja Latvijā. Tajā teikts:

Pirmkārt sirsnīgi pateicamies skolotājai Dainai par izcilo darbu ar skolēniem – prieks sadarboties!

Esat pastrādājuši ražīgi un radoši! Mācību gada laikā īstenotas dažādas aktivitātes, nostiprinot zināšanas par ES un iegūstot jaunas. ES politikas izzinātas gan no vēsturiskā, gan mūsdienu skatījuma. Atklātā stunda bija radoši sagatavota, iesaistot skolēnus diskusijās. Sagatavoti vērtīgi un interesanti metodiskie materiāli, kā arī izmantoti EP piedāvātie. Jaunieši bijuši aktīvi informācijas izvietošanā sociālajos mēdijos.

Vēstnieku komanda izstrādājusi ļoti labu parlamentārās demokrātijas projektu. To lielīsim arī Eiropas Parlamenta oficiālajās sociālo mediju vietnēs. Jaunieši projektam izvēlējušies veidot mājas lapu, kura satur informāciju par ES un parlamentāro demokrātiju. Sadaļas ir pārdomātas un saturs atbilstošs. Mājas lapas nosaukums ir “Free youth” un mērķis ir piesaistīt tai arī citu valstu jauniešus. Šī mājas lapa var kalpot kā platforma diskusijai par Eiropas nākotni šajā un nākošajā gadā. Ļoti labi sagatavota prezentācija ar bagātu informāciju par parlamentāro demokrātiju.

Lielisks sniegums, spītējot pandēmijas ierobežojumiem!


21. maijs - Olimpiskā diena


Gaidot Tokijas Olimpiskās spēles (20. maijs)

Skatīt darbu fotokolāžas.

Aprīlī un maijā 2.,3.,4. un 5.d klases skolēni vizuālās mākslas stundās veidoja apsveikumus Latvijas sportistiem, kuri šajā vasarā dosies uz Tokijas vasaras olimpiskajām spēlēm.


No 5. maija līdz 21. maijam Radio SWH, svinot savu 28 gadu dzimšanas dienu, dodas Latvijas novadu izziņas tūrē, apciemojot 16 Latvijas pilsētas un novadus un pietuvinot mūziku saviem klausītājiem.
18. maijā mūsu Artis Vijups piedalījās Radio SWH jubilejas tūres tiešraidē no Salaspils.

Artis lepojas ar Salaspili, un mēs visi lepojamies ar Tevi, Arti!

Artis piedalījās tiešraidē tās 1. stundā (no 44. min.)
Saite: https://ej.uz/cq2b.


Aprites ekonomikas spēles "Iegriez pasauli!" izstrādes konkursa fināls (18. maijs)

Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā, nevalstiskās organizācijas “Eiropas Kustība Latvijā” un dabas un tehnoloģiju parka “URDA” kopīgi organizētajā aprites ekonomikas spēles ideju izstrādes konkursa finālā mūsu komanda "Nātrīši" (8.c kl. skolnieces Anna Hrističa, Evelīna Ozoliņa un Alise Evelīna Toča) izcīnīja 3. vietu, atpaliekot tikai no vidusskolēnu komandām no Ventspils un programmēšanas skolas Datorium. Izstrādi lieliski prezentēja Anna, par to saņemot atzinīgu novērtējumu no Andra Gobiņa (biedrības „Eiropas Kustība Latvijā” prezidents). Materiālā balva - dāvanu karte 100 EUR vērtībā vēl ir ceļā. Lepojamies ar jums, meitenes!


Sākumskolas dambretes turnīrs (12. maijs)


Foto autors Mārtiņš Pēdājs

Trešdien tiešsaistē notika sākumskolas dambretes turnīrs, kuru organizēja un vadīja skolotāja Ilze Čudare kopā ar Dambretes Attīstības Biedrības pārstāvi Vitautu Budreiku. Tajā piedalījās 45 bērni no 1. un 2. klasēm. Bērni dambretes spēlē sacentās vietnē www.playok.com. Godalgotās vietas tika sadalītas šādi: 1. vieta – Laima Ļubarte, Katrīna Kazerovska, Artis Meinerts un Tomass Ignatovskis, 2. vieta – Austra Upeniece, Madara Indriksone, Maratas Ļeontjevs un Arvis Pālēns-Princis, 3. vieta – Marta Jaranova, Emīlija Sudraba, Gustavs Helmanis un Rolands Sausiņš. Absolūto 1. vietu un kausu ieguva 1. c klases skolniece Laima Ļubarte. Pielikumā rezultātu tabula, kur, uzspiežot uz rezultāta, var nokļūt spēles partijā un to izskatīt sīkāk.

Rezultāti


Eiropas eksāmens noslēdzies!

Skolā ir saņemti apliecinājumi par 124 1.-3. klašu skolēnu dalību eksāmenā. Ar prieku paziņojam, ka 77 no viņiem ieguvuši maksimālo punktu skaitu - 50 un atzinības rakstu.
6.c klase informē, ka viņiem 4 skolēni eksāmenā ieguvuši 50 punktus.

Sveicam visus eksāmena dalībniekus! Katrs no Jums, to veicot, ir vairāk uzzinājis par Eiropu.


9. maijs - Eiropas diena
Salaspils 1. vidusskola kopā ar novada bibliotēku, mūzikas un mākslas skolu un absolventu Niku Stafecki sveic Eiropas dienā!

Prezentācija "Eiropas Savienībā 2021.g. - dzelzceļa gads"

Video, kurā ir novada bibliotēkas apkopotā informācija par "Eiropas Savienības Literatūras balvu, kā arī mūsu 8. un 9. kl. skolēnu esejas "Mēs esam kopā".


Javascript programmētāja 8.c kl. skolniece Anna Hrističa

Sveiciens Mātes dienā ar vēsturiskiem faktiem, muzikālu priekšnesumu, ziedu kolāžām, pankūku recepti un skaisti klātu galdu.


4. maijā atzīmēsim jau 31. gadadienu kopš vēsturiskās deklarācijas "Par Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanu" pieņemšanu. Par to, kā un kāpēc pieņēma šo deklarāciju, var izlasīt vēstures skolotājas Annijas Bergmanes sagatavotajā prezentācijā. Prezentācijā pievienotas saites uz pašu dokumentu, kā arī uz vēsturiskās sēdes stenogrammu.

Skatiet un lasiet te:

Lai skaisti svētki!


Artis izcīna tiesības piedalīties starptautiskajā informātikas olimpiādē (26. aprīlis)
Vakar notika Baltijas informātikas olimpiāde. Artis Vijups (11.b) sasniedza 3. labāko Latvijas rezultātu un iekļuva valsts komandā, lai cīnītos par godalgām starptautiskajā informātikas olimpiādē. Patiešām lepojamies!


2.a klases skolēni palīdz tapt TV raidījumam "Literatūre. Sākumskola" (26. aprīlis)
2.a klases skolēni kopā ar klases audzinātāju Lieni Liškausku ir piedalījušies raidījuma "Literatūre" veidošanā. Lepojamies ar rezultātu - raidījuma “Literatūre. Sākumskola” piektajā epizodē Labā lauma Inese Zandere kopā ar skolēniem aci pret aci sastop slikto laumu un traumu. Bērni mācās sadakterēt slimu dzejoli, kam šņupis slapjš un panti līki. Raidījums skatāms mājaslapā lsm.lv

Skolotāja Liene dalās savā pieredzes stāstā

Liene Liškauska dalās savā pieredzes stāstā par to, kas ir izcila izglītība, kā veicināt to, lai mūsdienu bērns gribētu lasīt un spētu noturēt uzmanību, un kas pedagoga darbā ir veiksmīgākais?


Noslēdzies matemātikas konkurss "Ķengurs 2021" (20. aprīlis)

Starptautiskajā matemātikas konkursā "Ķengurs 2021" piedalījās 9379 skolēni no visas Latvijas, viņu vidū 174 mūsu 2.-12. klašu skolēni. Organizatori ar diplomiem apbalvo Top 20 Latvijā. Šo augsto rezultātu, iegūstot 1. vietu valstī, starp 1483 skolēniem izcīnīja 2.c kl. skolnieks Rolands Sausiņš un 2.d kl. skolniece Katrīna Austra Stuģe, skolotājas Ilze Čudare un Inita Zalaka. 2. vieta 453 skolēnu konkurencē 11.b kl. skolniekam Artim Vijupam, skolotāja Aiga Priedniece. Vēl Top 20 iekļuvuši 7.c kl. skolnieks Uvis Gūtmanis, 5.e kl. skolniece Madara Upeniece un 6.d kl. skolnieks Lūkass Kontrims. Viņi arī uzvarētāji skolas līmenī.

Pirmās vietas skolas līmenī izcīnījuši arī 3.c kl. skolnieks Toms Tenteris, 4.c kl. skolniece Alise Trapiņa, 8.c kl. skolniece Anna Hrističa, 9.b kl. skolnieks Raivo Blumenaus, 10.b kl. skolnieks Gusts Matīss Apermanis un 12.b kl. skolnieks Miks Aksels Apermanis.

Paldies skolēniem un skolotājām Ilzei Čudarei, Initai Zalakai, Vijai Griestiņai, Sintijai Mauriņai, Ievai Pudžai, Dacei Kontrimienei un Aigai Priedniecei!


Mūsu meitenes - kartes stāstu konkursa "Iepazīsti Latviju!" laureātes (14. aprīlis)

Jau otro gadu ģeogrāfisko informācijas sistēmu (ĢIS) nozares uzņēmums Envirotech organizēja kartes stāstu konkursu skolēniem "Iepazīsti Latviju!".
Tika iesūtīti 153 darbi no 20 skolām: 117 pamatskolas grupā un 36 vidusskolas grupā.
14. aprīlī tika saņemta patīkama ziņa, ka Anete Mokromenko (9.c) un Laura Dace Pakalniete (12.b) ir saņēmušas konkursa galvenās veicināšanas balvas – planšetdatorus.
"Patiess prieks, ka mūsu skolas skolēni iesaistījās ArcGIS StoryMaps apguvē, iegūstot labas iemaņas informatīva kartogrāfiskā materiāla veidošanā," priecājas skolotāja Brigita Mežgale-Turlaja, viņai pievienojas viss skolas kolektīvs. Paldies par lielisko darbu!

Anetes darbs "Salaspils - pilsēta ar 3 centriem",
Lauras Daces darbs "Ķīmija Latvijā".
ŠEIT var apskatīt citus darbus.


Arta Vijupa zinātniski pētnieciskais darbs valsts konferencē (1. aprīlis)

31. martā notika skolēnu zinātniski pētniecisko darbu valsts konference. Tajā savu veikumu prezentēja 11.b klases skolnieks Artis Vijups. Tā kā pasākums notika attālināti, tad tradicionālo prezentāciju vietā tika gatavoti iplakāti.

Arta iplakats

Ar prieku un lepnumu paziņojam, ka Arta veikums ir novērtēts ar 1. pakāpi dabaszinātņu sekcijā, kā arī ieguvis Rīgas Tehniskās universitātes speciālbalvu inženierzinātņu sekcijā.

Paldies Arti un skolotāja Aiga!
Video - apbalvošanas ceremonija.


Sagaidām un nosvinam Lieldienas! (29. marts)


Salaspils vidusskolas pārstāvji veiksmīgi absolvē projektu “Debašu Līderu skola 2020/2021” (23. marts)

Noslēdzies projekts “Debašu Līderu skola 2020/2021”, kurā piedalījās un ko veiksmīgi absolvēja arī Salaspils vidusskolas skolotāja A.Bergmane un skolēni - K.Ķiploka, E.Kupčs, A.Šāblis, A.Grasa, D.Vanceviča un O.Kulpe. Lasīt vairāk


Viktorīnā "Vidusskolēns pret studentu" - 3. vieta! (22. marts)

19. martā organizēja tiešsaistes erudīcijas viktorīnu "Vidusskolēns pret studentu". Piedalījās 34 komandas, vairāk nekā 105 dalībnieki no dažādām Latvijas vietām.
Mūsu 11.b klases zēnu komanda skolotājas Brigitas Mežgales-Turlajas vadībā izcīnīja godpilno 3. vietu. Domas un atbildes kopā veidoja Artūrs Šāblis, Dāvis Imants Ozoliņš, Jānis Volbets, Toms Zvirgzdiņš. Patiess prieks un paldies dalībniekiem, ka atkal skolas vārds ir izskanējis ārpus Salaspils novada!


Mūs turpina priecēt Artis ar saviem sasniegumiem (15. marts)

11.b klases skolnieks Artis Vijups ar lielisku sniegumu aizvadījis valsts matemātikas olimpiādi, nezaudējot nevienu no 50 iespējamiem punktiem un izcīnot 1. pakāpi un tiesības piedalīties starptautiskās matemātikas olimpiādes atlases sacensībās. Salaspils 1. vidusskola lepojas ar Tevi, Arti!
Paldies Artim un matemātikas skolotājai Aigai Priedniecei!


Noskaidroti skolēnu radošo darbu konkursa „Mans grāmatplaukta stāsts” uzvarētāji (19. februāris)

Dzimtās valodas dienu sagaidot, Latviešu valodas aģentūra apbalvo ikgadējā skolēnu radošo darbu konkursa uzvarētājus. Zīmējumu konkursā 1.-4. kl. grupā 2. vietu ir izcīnījis 2.b klases skolnieks Ralfs Atis Terehovs.Sveicam Ralfu Ati ar uzvaru un pateicamies skolotājai Agitai Grigorjevai par iedrošinājumu un atbalstu!
Vairāk...


Kas ir Meteņi? (1. februāris)

Lai to noskaidrotu, noklausies skolēnu un skolotāju veidoto stāstu, ko papildina ticējumi, tautas dziesmas un zīmējumi. Paldies skolotājiem un skolēniem par sadarbību un lielisku rezultātu!


1991. gada barikādēm - 30

20. janvāris-Barikāžu aizstāvju atceres diena. Lai uzzinātu par šo notikumu kaut ko vairāk, skolotāju Annijas Bergmanes un Guntas Lagzdiņas sagatavotais materiāls ŠEIT.

Pieminot un atceroties ikvienu Latvijas brīvības aizstāvi 1991.gada janvāra Barikāžu notikumos, tapa skolotāju un 12.b klases skolēnu projekts.


Laurai Mišelai Ilsjānei vēl viens sasniegums konkursā Latvijas mērogā (19. janvāris)

Noslēdzies Satversmes tiesas 2020. gada septembrī izsludinātais skolēnu zīmējumu un domrakstu konkurss par Latvijas Republikas Satversmi. Esam priecīgi, ka atkal skolas vārds ir izskanējis ārpus Salaspils, jo domrakstu konkursā “Kā Satversme man palīdz veidoties par atbildīgu Latvijas pilsoni?” 12. klašu grupā atzinības rakstu ir ieguvusi mūsu Laura.
Liels paldies Laurai Mišelai un skolotājai Dainai Tauriņai!
VAIRĀK.


Sveiciens Raimondam Paulam 85. dzimšanas dienā!

12. janvārī Raimonds Pauls svin 85. dzimšanas dienu. Sadarbības projektā apvienojušies vokālais ansamblis "Atvariņi" un vizuālās mākslas pulciņa dalībnieki.

Apsveikums ir nosūtīts Raimondam Paulam.


12.b klases komanda “Datu aizsardzības inspektori” izcīna 2.vietu (8. janvāris)

2020. gada 15. janvārī Datu valsts inspekcija izsludināja konkursu “Dati ir vērtība – sargā tos!” ar mērķi sniegt jauniešiem teorētiskas un praktiskas zināšanas par personas datu drošību digitālajā vidē. Ar skolotājas Dainas Tauriņas iniciatīvu jaunieši izveidoja komandu “Datu aizsardzības inspektori”, kuras sastāvā bija 12. b klases skolēni Miks Aksels Apermanis, Aivija Grasa, Laura Mišela Ilsjāne, Eva Linde, Sāra Mišela Ozola un Jānis Šteinbergs. Konkurss norisinājās 3 kārtās. Finālā tikās 10 spēcīgākās komandas no dažādiem Latvijas reģioniem. Mūsu komanda izcīnīja 2.vietu, iegūstot savā īpašuma planšetdatorus. Dalība konkursā deva iespēju ne tikai iegūt jaunas zināšanas, kuras var pielietot praksē, bet arī pozitīvas emocijas, sadarbojoties komandā.

VAIRĀK par konkursa norisi uzzini Lauras Mišelas Ilsjānes rakstā Datu valsts inspekcijas konkurss “Dati ir vērtība – sargā tos!” ŠEIT vari noskatīties fināla video.


Skolas administrācija sveic svētkos


Piešķirts pašvaldības apbalvojums “Atzinības raksts”

Par ilggadēju darbu un ieguldījumu jaunās paaudzes izglītošanā Anna Priedeslaipa, Anita Voras, Anda Vaivade un Ingrīda Dzene svētku priekšvakarā saņēma pašvaldības "Atzinības rakstus".


Ar mācību darbā padarīto sagādāt prieku citiem... (16. decembris)

Šogad 4.e (sk. Ramina Skuja) un 4.c (sk. Sintija Mauriņa) klases iepriecina svētkos arī citus. Skolēni latviešu valodas stundās rakstīja vēstules, veidoja Ziemassvētku apsveikuma kartiņas, kurās rakstīja pašsacerētos pantiņus. Tas, kas šim darbam piedeva īpašu vērtību, ir skolēnu veidotās aploksnes matemātikas stundās. Kas gan var būt labāks par paša mērītu, līmētu, grieztu, veidotu un rakstītu darbu? Un tas viss ir no sirds. Šīs vēstules šodien tiek sūtītas Valmieras invalīdu biedrībai.

"Lai mums visiem gaiši, sirdsmīļi un priecīgi svētki! Neaizmirsīsim par līdzcilvēkiem, tikai mēs kopā varam veidot šo pasauli daudz jaukāku un draudzīgāku," saka latviešu valodas skolotāja Ramina Skuja.


Salaspils 1. vidusskola piedalās Debašu Līderu skolā (15. decembris)

Šī gada 5. decembrī Salaspils 1. vidusskolas komanda – Kristena, Ernests, Artūrs un skolotāja Annija – piedalījās savā pirmajā debašu turnīrā, kas norisinājās pēc Pasaules debašu skolas noteikumiem. Epidemioloģiskās situācijas dēļ turnīrs, protams, norisinājās attālināti. Dalībnieki tikai nedēļu iepriekš uzzināja debašu tematus, kas šoreiz bija “Divpartiju sistēma ir labāka nekā daudzpartiju sistēma” un “Aizliegt reklāmas”. Visu nedēļu komanda meklēja un gatavoja argumentus, pamatoja tos ar piemēriem, analizēja, kādus pretargumentus varētu izmantot debatēs, kā arī veica lomu sadalījumu, jo debatēs svarīgi ir arī katra skolēna uzdevumi. Katra dalībnieka runa ilgst 5 minūtes, un pirmais debatētājs sniedz ieskatu tematā, kā arī iepazīstina ar puses svarīgākajiem argumentiem, savukārt otrajam un trešajam debatētājam ir jāspēj reaģēt uz pretinieku komandas izteiktajiem argumentiem, jāprot tos atspēkot, kā arī jāsniedz savi argumenti. Interesantākais ir tas, ka skolēniem ir jāgatavojas debatēt par jebkuru no pusēm, un to, kurā pusē jānostājas, komanda uzzina tikai 15 minūtes pirms debašu raunda sākuma.

Savā pirmajā debašu turnīrā pirmajā raundā komanda stājās pretī Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas komandai, debatējot par to, ka daudzpartiju sistēma ir labāka nekā divpartiju sistēma. Šajā raundā uzvaru izcīnīja ģimnāzijas skolēni, taču mūsu komanda bija guvusi ieskatu debašu norisē un ātri vien pielāgoja savu stratēģiju. Otrajā raundā, argumentējot par to, ka ir jāaizliedz reklāmas, Salaspils 1. vidusskolas komanda tikās pret Rīgas Franču liceja skolēniem un izcīnīja uzvaru. Turnīra noslēgumā sekoja izaicinošākais raunds – improvizācijas debates. Lai uzlabotu skolēnu prasmi darboties nestandarta situācijās, kā arī uzlabotu loģisko domāšanu, debašu trešā raunda tēma tiek izvēlēta tāda, par kuru katram ir, ko teikt, un skolēni nedrīkst meklēt informāciju internetā. Šoreiz – tematiski – improvizācijas raunda temats bija “Aizliegt Ziemassvētkus”. Komandām bija dotas tikai 30 minūtes, lai sagatavotos, taču, kā noskaidrojās, tieši šajā raundā Salaspils 1. vidusskolas komanda ieguva savu vislielāko punktu skaitu, un kopvērtējumā pēc punktiem 18 komandu konkurencē ieņēma 6. vietu.

Komandas vadītāja skolotāja Annija Bergmane


Novembris - Latvijas dzimšanas dienas mēnesisŠEIT citi skolēnu darbi.

„Pacel skatu uz austošo sauli!”

Ar vējainiem karogu švīkstiem un degošām svecītēm krāsainās burciņās Latvijas karoga krāsās pavadām novembri – Latvijas dzimšanas dienas mēnesi. Arī Salaspils 1.vidusskolā godinājām Latviju gan klātienē skolā, gan attālināti mājās.
Ideja, ko ieteica vēstures skolotāja Inga Vītuma-Brūvere, guva interesantus rezultātus. Ideja - kāds varētu izskatīties un kur varētu atrasties Brīvības piemineklis ... Salaspilī. Tur varētu pulcēties Salaspils iedzīvotāji gan uz kopīgu sadziedāšanos, gan svētku svinēšanu, gan varoņu godināšanu. Klases stundās skolēni vairāk uzzināja par Brīvības pieminekli Rīgā un tā autoru tēlnieku Kārli Zāli, kā arī skatījās vēsturisko materiālu par pieminekļa atklāšanu pirms 85 gadiem.
Skolotāja Inta Veinšteina ar sākumskolas skolēniem stundās klātienē, cītīgi zīmējot, uzbūra krāsās Brīvības pieminekli Salaspilī. Vidusskolas skolēni kā mājasdarbu kulturoloģijā mēģināja gan veidot pieminekli, gan iztēloties vietu, kur tas varētu atrasties, gan to, kas tajā varētu būt attēlots. „Latvju meitas, ziediet!”, „Pacel skatu uz austošo sauli!”, „Mieru un neatkarību Tēvzemei!” – uzraksti, kas varētu būt iestrādāti pieminekļa pakājē. Pieminekļa atrašanās vietas idejas – Daugavas krastā pie Sv.Jura luterāņu baznīcas drupām, Salaspils Botāniskā dārza teritorijā, Doles muzeja teritorijā, pie Salaspils kultūras nama „Rīgava”, kultūras nama „Enerģētiķis” vietā, ābeļdārzā pretī Salaspils Dievmātes-Rožukroņa karalienes Romas katoļu baznīcai (var redzēt arī no Daugavpils šosejas), pļavā Griezes ielas galā (var redzēt vilcienā braucošie). Arī par simboliku piemineklī tika pamatīgi piedomāts – 4 Latvijas novadi meiteņu atveidā, latvju meitene tautas tērpā, karavīri-varoņi, putns kā brīvības simbols, ko papildina latvju rakstu zīmes, Salaspils novada simbolika, Botāniskā dārza ziedu atveidi, Daugavas viļņi, karogs un austoša saule.
„Saule izstieptās meitenes rokās – domāts kā saullēkts, kas apzīmē to, ka viss vēl ir tikai priekšā. Diena un tās gaisma kļūs tikai gaišāka. Motivējošs simbols, kas parāda to, ka pilsēta vēl tikai augs un attīstīsies. Šajā gadījumā saule simbolizē ne tikai mūžību, bet arī mūsu skaisto zemi. Tas ir atgādinājums, ka no mums ir atkarīgs tas, kā mūsu zeme veidojas,” raksta Loreta par pieminekļa izveidi veltītu brīvības cīnītājiem Salaspilī.

Skolotāja Gunta Lagzdiņa


Izmantoti Darijas Šļapakovas (3.c), Martas Beitānes (2.c) un Letīcijas Antapsones (2.c) darbi (sk. Inta Veinšteina).

Skaistākā dziesma Latvijai 102. dzimšanas dienā

2. un 3. klašu skolēni kopā ar skolotāju Gitu Kalniņu iemācījās un izdziedāja skaistāko latviešu tautasdziesmu “Bēdu manu, lielu bēdu”.

Latviešu tautasdziesmā ir spēks, dzīvotprieks un laime, kura ir kā vērtība un bagātība mūsu latviešu tautai, tāpēc, lai tā izskan kā dāvana dzimšanas dienā!

Daudz laimes, Latvija!

Aktīvākie skolēni Latvijai 102. dzimšanas dienā

Katru gadu, tuvojoties valsts svētkiem, 5. - 12. klašu grupās tiek apzināti skolēni, kuri izrāda pašiniciatīvu un pozitīvu attieksmi pret sabiedrisko darbu ikdienā. Skolotājas Brigitas Mežgales-Turlajas iecere ir kļuvusi par skaistu skolas tradīciju.


Izmantots Jāņa Babra (2.a) darbs (sk. Inta Veinšteina).

Konkurss "Mana kā Valsts prezidenta uzruna Latvijai dzimšanas dienā"

Salaspils 1. vidusskolas skolēni ik gadu aktīvi iesaistās dažādos konkursos. Izņēmums nav arī prezidenta runas konkurss. Šogad tajā par tēmu "Ko man nozīmē brīvība un demokrātija?" piedalījās Daniela Vanceviča no 12.b klases un Elizabete Krasnā no 6.d klases.

Priecājamies, ka abas meitenes ir šī konkursa laureātes. 8. novembrī viņām bija fantastiska iespēja apciemot Rīgas pili, piedalīties LTV svinīgā koncerta filmēšanā un paspiest roku pašam Latvijas prezidentam Egilam Levitam. Sveicam Danielu un Elizabeti ar lielo uzvaru un viņu skolotājas Dainu Tauriņu un Raminu Skuju! Svinīgo koncertu par godu Latvijas 102. dzimšanas dienai ar mūsu lielisko meiteņu uzstāšanos varēs noskatīties 18. novembra vakarā LTV1 kanālā. Uzzini vairāk!

Domājot par mūsu vērtībam - dabu, vietām un cilvēkiem, katru nedēļu būs iespēja atkārtot un uzzināt ko jaunu mūsu absolventa Nika Stafecka izveidotajā materiālā. Svinam svētkus!

Iepazīsti KURZEMI, ZEMGALI, SĒLIJU, LATGALI un VIDZEMI!


Noslēgušās starptautiskās komandu matemātikas sacensības “Baltic Way 2020” (14. novembris)

Latvijās komandā, kā informējām jau iepriekš, bija iekļauts 11.b klases skolnieks Artis Vijups. 10 valstu matemātiķu komandu konkurencē Latvija ieguva dalītu 4.-5. vietu ar Somiju. Vairāk informācijas VISC mājas lapā.
ŠEIT sacensību rezultāti.


Artis pārstāvēs Latviju matemātikas olimpiādē "Baltijas ceļš"

17. un 18. oktobrī notika atlase matemātikas komandu olimpiādei "Baltijas ceļš". Tika izveidota Latvijas komanda, kuras sastāvā ir iekļuvis 11.b klases skolnieks Artis Vijups. Atlases kārtas dalībnieku rezultāti šeit.


Pieejams digitālais ģeogrāfijas atlants pamatskolām, kura aprobācijā piedalās mūsu ģeogrāfijas skolotāja Brigita Mežgale-Turlaja ar 7.-9.klašu skolēniem.
Kartogrāfijas uzņēmums SIA “Northmaps” sadarbībā ar “Karšu izdevniecību Jāņa sēta” veido digitālo mācību līdzekli ar interaktīvajiem uzdevumiem un digitālo ģeogrāfijas atlantu pamatskolām, kas tiks publicēts izglītības portālā “Uzdevumi.lv”. Atlantā jau ir pieejams un tajā ir ievietotas 175 kartes un kartoshēmas, kas lielākoties pirms tam tikušas publicētas drukātā veidā tādos “Karšu izdevniecības Jāņa sēta” izdevumos kā “Latvijas ģeogrāfijas atlants”, “Kontūrkaršu albums skolām” un “Ģeogrāfijas atlants 7. un 8. klasei”.

Projekts tiek īstenots Eiropas Sociālā fonda darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 8.3.1. specifiskā atbalsta mērķa “Attīstīt kompetenču pieejā balstītu vispārējās izglītības saturu” 8.3.1.2. pasākuma “Digitālo mācību un metodisko līdzekļu izstrāde” projekta 8.3.1.2/19/A/002 “Zināšanu pārbaudes tiešsaistes rīks ģeogrāfijā 7. - 9.klases mācību vielas apguvei” ietvaros.


6.c mācību ekskursijā izzina vēsturi (15. oktobris)

6.c klase 14. oktobrī devās mācību ekskursijā uz Rīgu.

Ierodoties VEF Kultūras pilī, mūs sagaidīja muzeja vadītāja Dace un gids Marks. Tā kā nevarēja saprast, kurā brīdī sāks līt, pēc roku dezinficēšanas devāmies uz VEF bijušās rūpnīcas teritoriju. Pēc gida stāstījuma bērniem bija jāmeklē VEF korpusi, jānofotografējas pie tiem. Atgriežoties VEF Kultūras pilī, guvām izsmeļošu stāstījumu par pils atjaunošanas darbiem, izmēģinājām foajē gaismas efektus, uzzinājām, kurā vietā zālē sēž prezidents, kad ierodas uz koncertu pilī. Daudz uzzinājām arī par to, ko ražoja VEF, kā sūtīja telegrammas, kā zvanīt ar stacionāro telefonu, apskatījām dažādus seno radio veidus, un, protams, redzējām Latvijā ražoto VEF Minox fotoaparātu. Katram līdzi tika iedots kartona radio modelis, ko mājās var izveidot.
Ekskursijas 2. daļa bija mācību stunda Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā par Latvijas t.s. Aizvēstures laiku. Varējām izstaigāt un aplūkot Akmens, Bronzas un Dzelzs laikmeta ekspozīcijas (vēstures ABC), kā arī veikt uzdevumu, saliekot dažādus priekšmetus ABC laika joslā.
"Sirsnīgs paldies 6.c klases vecākiem par atbalstu! Ekskursijas laikā bieži dezinficējām rokas un lietojām aizsargmaskas. Bija ļoti vērtīgi uzzināt gan ko jaunu un interesantu, gan nostiprināt jaunās zināšanas Latvijas vēsturē, gan piedomāt par uzvedības kultūru muzejā, gan izbaudīt laiku kopā ar klasesbiedriem ārpus skolas," tā aizvadīto dienu rezumē klases audzinātāja Gunta Lagzdiņa.


Skolas runas konkurss 4. - 6. klašu skolēniem (15. oktobris)

9. oktobrī izskanēja 4. – 6. klašu runas konkursa skolas kārta. Šoreiz no izskanējušajiem 25 dzejoļiem neviens pats neatkārtojās, skolēni arī pastāstīja dažos teikumos par izvēlēto dzejnieku. Populārākie autori pēc jauniešu izvēles ir M.Cielēna, P.Brūveris, I.Zandere, O.Vācietis, L.Briedis, I.Ziedonis u.c. Vispārsteidzošākais tomēr bija jauno dzejnieku atklājums - skolēni, kuri uzstājās ar pašu sacerētiem dzejoļiem. Un interesantākais, kā tie tapa, – vērojot mākoņus… Kādā latviešu valodas stundā skolēni vēroja ārā mākoņus, katrs tajos kaut ko saskatīja un pēc tam radīja dzejoli. Jautājot, vai tas “nāca” grūti jaunajiem dzejniekiem, atbildes bija visdažādākās. Jācer, ka drīz varēsim lasīt Salaspils 1. vidusskolas dzejas izlasi.

Labākie 4. klašu grupā – Mārtiņš Razgals (1. vieta), Tomass Sperga (2. vieta), Edvarts Slūka (3. vieta).

Labākie 5. klašu grupā – Katrīna Kravčuka (1. vieta), Keita Circāne (2. vieta), Alise Agnese Megne (3. vieta).

Labākie 6. klašu grupā – Ričards Kokins (1. vieta), Grēta Girgensone (2. vieta), Beatrise Masteiko (3. vieta).


Fotogrāfijā labāko izlase…

Sirsnīgu paldies dalībniekiem, viņu vecākiem un latviešu valodas un literatūras skolotājām Martai Spruženiecei, Janai Bisterei, Raminai Skujai un Jolantai Strautiņai saka direktores vietniece Ineta Nekraša.


2.e klase atsaucas zoozīļuka aicinājumam (12. oktobris)

2.e klase atsaucās Rīgas Zooloģiskā dārza aicinājumam lasīt ozolzīles, jo tās lieliski noderēs zoodārza iemītniekiem.


"Mēs esam sportiņā" stafešu skrējiens (10. oktobris)

10. oktobrī, Salaspils pusmaratona "Noķer vēju" ietvaros notika aizkavējies Olimpiskās dienas 2020 "Mēs esam sportiņā" stafešu skrējiens 4 x 5 km, kurā piedalījās divas Salaspils 1. vidusskolas komandas. 10. klašu komandu pārstāvēja E.Petrovska, A.Cunska, T.Kramarovs (10.a) un O.Deņisenoks (10.b), apvienotajā 11. un 12. klašu komandā startēja A.Stroža, K.Brunovska (11.b) un T.Dejus (12.b), kurš veica 2 x 5 km!.

"Paldies jauniešiem par startu un viņu vecākiem par atbalstu!" saka sporta skolotāja Valda Kublicka.


Labo darbu nedēļa 2020 (8. oktobris)

Labdarības organizācija Palīdzēsim.lv jau divpadsmito gadu organizē akciju “Labo darbu nedēļa”, kad pastiprināta uzmanība tiek pievērsta palīdzībai, kuras sniegšanai nav nepieciešams liels finansiālais ieguldījums.

Arī Salaspils 1.vidusskolas 5.e klases skolēni kopā ar saviem vecākiem piedalās šajā akcijā otro gadu, bet audzinātājai Dacei Kontrimienei šis ir jau piektais gads, kad oktobra pirmajās nedēļās tiek domāts par dāvaniņām Salaspils vientuļajiem cilvēkiem.
Pateicoties Salaspils sociālā dienesta darbiniekiem, sarūpētās dāvanas nonāk pie adresātiem.

Bērni un viņu vecāki vienmēr atsaucas aicinājumam, tāpēc ir labi apzināties, ka palīdzības sniegšana, iepriecināšana un dāvanu gatavošana sagādā prieku gan maziem, gan lieliem.

Kāpēc bērni piedalās Labo darbu nedēļā?
Dita: Palīdzi citiem un citi palīdzēs tev!
Keita: Varbūt mēs arī kādreiz būsim vientuļi un šādas dāvaniņas mūs spēs iepriecināt!
Elīza: Nav svarīgi kāda dāvana, svarīgi ir sagādāt prieku.

Bērni uzsvēra, ka labdarība kā palīdzības forma ir būtiska un nepieciešama, tā rada patīkamas emocijas kā saņēmējiem, tā dāvinātājiem. Ir patīkami apzināties, ka spējam radīt pārsteigumu līdzcilvēkiem, mūsu novadniekiem.

Audzinātāja Dace: Darot labus darbus, piedaloties labdarības akcijās ir lielisks veids, kā informēt un izglītot gan sevi, gan savus audzināmos dažādos jautājumos, par kuriem ikdienā nerunājam pietiekami daudz. Tas rosina aizdomāties par dažādām sociālajām netaisnībām un dabas katastrofām, par citiem cilvēkiem, kuriem nav tik ļoti paveicies kā mums, par vecumdienām, par saviem tuvākajiem, par to, ka parasts zvans var mainīt dzīvi...

Darot kopā, var izdarīt vairāk labu darbu!


Jau otro gadu pēc kārtas (5. oktobris)
mums ir EKO skolas zaļais karogs.

Paldies koordinatorei skolotājai Annai Romanovai un viņas aktīvajiem skolēniem!


Eseju konkursa uzvarētājas tiekas ar Ministru prezidentu (29. septembris)

Pateicoties kustības “demokrātiJā” un Publisko tiesību institūta direktora Arvīda Dravnieka iniciatīvai, 29. septembrī Ministru prezidents Krišjānis Kariņš tikās ar demokrātijas nedēļas eseju konkursa uzvarētājām, mūsu skolas skolniecēm – Ievu Rūtiņu-Rūtenbergu, Dailu Bluķi un vēstures un filozofijas skolotāju Dainu Tauriņu.


Foto: Valsts kanceleja


Starptautiskā matemātikas olimpiāde noslēgusies (29. septembris)

Latviju olimpiādē pārstāvēja 6 skolēni, viņu vidū arī mūsu Artis Vijups, 11.b klases skolnieks. Visi Latvijas dalībnieki ieguva atzinības. Sveicam Arti ar izcilo panākumu!
Vairāk informācijas ŠEIT.
Rezultāti.


“Mežs rotaļlietu kastē” (23. septembris)

23. septembrī pie 1. klasēm viesojās Ilze Zepa un Baiba Krivmane ar aktivitāti “Mežs rotaļlietu kastē”, kas notika LVMI Silava organizētā pasākuma “Mežzinātnes pēcpusdiena” ietvaros.

Pasākuma laikā bērni:
- noskaidroja, kas atrodas un dzīvo mežā,
- noklausījās pasaku “Lietaskoks un vietaskoks”,
- pēc pasakas noklausīšanās centās atrast, kādas koka lietas atrodamas klasē,
- iepazina koku augšanas un izmantošanas gaitu,
- gatavoja darbiņu – katrs savu koku, izmantojot otrreizējās izejvielas - papīru.


Dabaszinātņu jomas skolotāji ciemojas SIA "Salaspils Siltums" (21. septembris)

21. septembrī SIA “Salaspils Siltums” aicināja pie sevis ciemos dabaszinātņu jomas skolotājus ar konkrētu mērķi: iepazīstināt ar mācību procesa praktiskās pieejas PILOTPROJEKTU, kas ietver gan ideju apmaiņu, gan metodisko materiālu izstrādi, gan praktisko darbnīcu veidošanu skolēniem 1,5 h. Ir idejas un ir abpusēja profesionāla ieinteresētība veidot sadarbību, pamatojoties uz kompetencēs balstītu mācību procesa īstenošanu.


Olimpiskās dienas rīta vingrošana (18. septembris)
Plkst. 10:00 visa skola vingroja

Vingro 2.e un 3.a klase ar skolotājām Lauru un Sintiju


2020./2021.m.g. iesācies
Šogad esam 1236, no tiem 134 pirmklasnieki.

Lūk, viņi:

1.a klase ar skolotāju Ingu Zīli,

1.b klase ar skolotāju Annu Zālīti,

1.c klase ar skolotāju Iju Stērnieci,

1.d klase ar skolotāju Anželiku Kiršteinu,

1.e klase ar skolotāju Santu Geregu.
Skatīt vēl.

Iepriekšējā mācību gada 12. klašu absolventi un skolotāja Brigita Mežgale-Turlaja Zinību dienā sveic skolas kolektīvu.Skolas publicitātes vajadzībām pasākumā tiks fotografēts.

1. septembrī 1.-12. klašu skolēni skolā ienāk bez vecākiem.


Skolēnu sasniegumi 2020./21.m.g.

LATVIJAS SKOLU REITINGĀ 2020/21 darbā ar talantīgajiem skolēniem mēs esam augstajā 8. vietā lielo skolu grupā!

Starptautiski

Artis Vijups (11. klase) - atzinība matemātikas olimpiādē (sk. Aiga Priedniece).

Valsts mēroga olimpiādes un konkursi

Artis Vijups (11. klase) - 1. pakāpe zinātniski pētniecisko darbu konferencē (sk. Aiga Priedniece), 1. vieta matemātikas olimpiādē (sk. Aiga Priedniece), 2. vieta starptautiskajā loģiskās un algoritmiskās domāšanas konkursā Bebr[a]s, 2. vieta matemātikas konkursā "Ķengurs 2021" (sk. Aiga Priedniece), 3. vieta bioloģijas olimpiādē (sk. Anna Romanova).

Daniela Vanceviča (12. klase) - prezidenta runas konkursa "Ko man nozīmē brīvība un demokrātija?" laureāte (sk. Daina Tauriņa).

Laura Dace Pakalniete (12. klase) - kartes stāstu konkursa "Iepazīsti Latviju!" uzvarētāja (sk. Brigita Mežgale-Turlaja).

Anete Mokromenko (9. klase) - kartes stāstu konkursa "Iepazīsti Latviju!" uzvarētāja (sk. Brigita Mežgale-Turlaja).

Anna Gulbe (7. klase) - 1. vieta konkursā, kas veltīts J. Jaunsudrabiņa grāmatas “Ar makšķeri” simtgadei un rakstnieka 145. dzimšanas dienai (sk. Anita Voras).

Elizabete Krasnā (6. klase) - prezidenta runas konkursa "Ko man nozīmē brīvība un demokrātija?" laureāte (sk. Ramina Skuja).

Rolands Sausiņš (2. klase) - 1. vieta matemātikas konkursā "Ķengurs 2021" (sk. Ilze Čudare).

Katrīna Austra Stuģe (2. klase) - 1. vieta matemātikas konkursā "Ķengurs 2021" (sk. Inita Zalaka).

Komanda "Datu aizsardzības inspektori" (Miks Aksels Apermanis, Aivija Grasa, Laura Mišela Ilsjāne, Eva Linde, Sāra Mišela Ozola un Jānis Šteinbergs) (12. klase) - 2. vieta Datu valsts inspekcijas organizētajā konkursā “Dati ir vērtība – sargā tos!” (sk. Daina Tauriņa).

Arta Krūmiņa (3. klase) - 2. pakāpe Vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas konkursā “RADI ROTĀJOT”. (sk. Inta Veinšteina)

Ralfs Atis Terehovs (2. klase) - 2. vieta skolēnu radošo darbu konkursā "Mans grāmatplaukta stāsts" (sk. Agita Grigorjeva).

Vidusskolēnu komanda (Artūrs Šāblis, Dāvis Imants Ozoliņš, Jānis Volbets, Toms Zvirgzdiņš) (11. klase) - 3. vieta Vidzemes Augstskolas organizētajā viktorīnā “Vidusskolēns pret studentu” (sk. Brigita Mežgale-Turlaja).

Programmētāju komanda "Nātrīši" (Anna Hrističa, Evelīna Ozoliņa, Alise Evelīna Toča) (8. klase) - 3. vieta ekonomikas aprites spēles "Iegriez pasauli!" idejas izstrādes konkursā (sk. Silvija Zālīte).

Laura Mišela Ilsjāne (12. klase) - atzinība Satversmes tiesas domrakstu konkursā “Kā Satversme man palīdz veidoties par atbildīgu Latvijas pilsoni?” (sk. Daina Tauriņa).

Starpnovadu olimpiādes

Artis Vijups (11. klase) - 1. vieta bioloģijas olimpiādē (sk. Anna Romanova), 1. vieta angļu valodas olimpiādē (sk. Laura Goldberga), 1. vieta matemātikas olimpiādē (sk. Aiga Priedniece), 1. pakāpe zinātniski pētniecisko darbu lasījumos (sk. Aiga Priedniece), 2. vieta fizikas olimpiādē (sk. Iveta Beļska).

Markuss Dreiks Jansons (9. klase) - 1. vieta Eiropas Savienības Dabaszinātņu olimpiādē (sk. Iveta Beļska, Anna Romanova, Solvita Bendrāte), 2. vieta ķīmijas olimpiādē (sk. Solvita Bendrāte), 3. vieta vēstures olimpiādē (sk. Daina Tauriņa), 3. vieta ģeogrāfijas olimpiādē (sk. Brigita Mežgale-Turlaja), atzinība matemātikas olimpiādē (sk. Zanda Nelsone), atzinība latviešu valodas un literatūras olimpiādē (sk. Sanita Ceirule).

Miks Aksels Apermanis (12. klase) - 1. vieta latviešu valodas un literatūras olimpiādē (sk. Laima Pamiljane), 1. vieta vēstures olimpiādē (sk. Daina Tauriņa), 2. vieta angļu valodas olimpiādē (sk. Laura Goldberga).

Artūrs Šāblis (11. klase) - 1. vieta vēstures olimpiādē (sk. Annija Bergmane), 1. vieta ģeogrāfijas olimpiādē (sk. Brigita Mežgale-Turlaja), 3. vieta ekonomikas olimpiādē (sk. Ruta Ilgaža).

Paula Straģe (12. klase) - 1. vieta angļu valodas olimpiādē (sk. Kristīne Blūma).

Ance Bērziņa (9. klase) - 1. vieta vēstures olimpiādē (sk. Annija Bergmane).

Emīls Petrovskis (8. klase) - 1. vieta latviešu valodas un literatūras olimpiādē (sk. Māra Goba).

Uvis Gūtmanis (7. klase) - 1. vieta matemātikas olimpiādē (sk. Aiga Priedniece).

Eva Linde (12. klase) - 2. vieta latviešu valodas un literatūras olimpiādē (sk. Laima Pamiljane), 2. vieta ģeogrāfijas olimpiādē (sk. Brigita Mežgale-Turlaja), atzinība vācu valodas olimpiādē (sk. Svetlana Bondarenko).

Daniils Zemīts (10. klase) - 2. vieta ķīmijas olimpiādē (sk. Solvita Bendrāte), 3. vieta Eiropas Savienības Dabaszinātņu olimpiādē (sk. Iveta Beļska, Anna Romanova, Solvita Bendrāte).

Ervīns Karavackis (9. klase) - 3. vieta vēstures olimpiādē (sk. Daina Tauriņa), atzinība matemātikas olimpiādē (sk. Zanda Nelsone).

Anna Hrističa (8. klase) - 3. vieta matemātikas olimpiādē (sk. Dace Kontrimiene).

Liene Zariņa (6. klase) - 3. vieta matemātikas olimpiādē (sk. Nadežda Pavlova).

Mārtiņš Žeibe (6. klase) - 3. vieta matemātikas olimpiādē (sk. Ieva Pudža).

Laura Mickāne (5. klase) - 3. vieta matemātikas olimpiādē (sk. Nadežda Pavlova).

Ieva Rūtiņa-Rūtenberga (12. klase) - atzinība vēstures olimpiādē (sk. Daina Tauriņa), atzinība ģeogrāfijas olimpiādē (sk. Brigita Mežgale-Turlaja).

Ernests Kupčs (11. klase) - atzinība vēstures olimpiādē (sk. Annija Bergmane), atzinība ģeogrāfijas olimpiādē (sk. Brigita Mežgale-Turlaja).

Laura Mišela Ilsjāne (12. klase) - atzinība vācu valodas olimpiādē (sk. Svetlana Bondarenko).

Alise Evelīna Toča (8. klase) - atzinība matemātikas olimpiādē (sk. Dace Kontrimiene).

Anna Katrīna Priževoite (6. klase) - atzinība matemātikas olimpiādē (sk. Ieva Pudža).

Justs Vidzis (6. klase) - atzinība matemātikas olimpiādē (sk. Ieva Pudža).